AvrupaEkonomi

‘TÜRKİYE HOLLANDA EKONOMİK İLŞKİDE NETUBA KÖPRÜ OLUŞTURUYOR’

Mustafa Koyuncu / Rotterdam

is konseyi Türkiye’yi Temsilen da duzenlenen adli programda yer aldı.

Hollanda Ticaret odası Rotterdam  (kvk)da Turkiye ile ilgili aktivite duzenlendi.Road2 Turkey adındaki bu programda Turkiye’yi temsilen NETUBA katıldı.Hollanda ticaret odası daha öncede Road2 World adında bir etkinlik düzenlemis 100 den fazla ulkenin katıldığı  bu etkinlikte Turkiye’yi temsilen NETUBA is konseyi yer almış. Gerceklestirilen bu etkinlikte Turkiye ye yatırım yapmak isteyen Hollanda firma,kurum ve kisiler Turkiye’ye yatırım firsatları ile ilgili olarak bilgilendirildiler. 100 e yakin firma ve kurumun katildigi bu etkinlikte Hollandalı işadamları ve kurumlar Turkiye ile ilgili sektorel anlamda ve yatırım avantajları ile ilgili soru sorma imkani buldular. NETUBA iş konseyi chairman ve eski Türkiye masası şefi Cor Bekker Türkiye deki sektörler ve Ekonomik durum ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi verdi ve bir sunum getceklestirdi. Sayın Cor Bekker yaklaşık 20 yıla aşkın Türkiye masası şefi olarak görev yapmış Türkiye Ekonomi uzmanıdır.Kendisi ayni zamanda Türkiye’ye cok büyük hayranlık beslemektedir. Gorevi suresince Turkiye’den gelen Ticaret odalarına ve Türk devleti kurumlarına elinden geldiğince destek olmustur. Rotterdam Ticaret odası international bussines yetkilileride Ticaret odasının Türkiye ye yonelik calismalarını anlattı. Katılımcılar proğrami ilgi ile izlediler. Turkiye Hollanda Ekonomik ilişkilerinin hızla devam etmesi onümüzdeki donemde Turkiye’ye yatırım fırsatlarını yeniden göz önüne getireceğini düsünülüyor.Ticaret odası yetkilileri Turkiye ile ilgilenen firmalar ile tek tek gorüştüler bilgilendirme yaptılar. NETUBA is konseyi adına Sayın Turgut Torunogulları programa katıldı.

Ticaret odasi yetkilileri ile program hakkinda goruşme yaptı programda memnunuiyetlerini şu şekilde dile getirdi. “Ozellikle iki ülke arasindaki Ekonomik aktivitelerin eski günlerdeki gibi devam etmesinden duydugum mutluluk ve Turkiye’ye yatırım firsatlari konusundaki kvk ve NETUBA nin duyarlılığı son derece onemli bir adımdır. Hollanda’lı ve Türkiye’li girişimcileri Turkiye ye davet ediyorum. Türk ekonomisine güveniyoruz. Türkiye ekonomisinin geleceği parlaktır Pazar olarak ticarette Ortata doğuya acılan kapıdır. Yatırım yapmak istiyenlere NETUBA İşkonseyi yegileri gereken yardımı yapacaklarına inanıyorum”. Dedi

NETUBA is konseyi yetkilisi Cemil Cakir da programda yer aldi.Cemil Çakır NETUBA aktiviteleri ile ilgili olarak katılımcılara bilgi verdi. Turkiye ile ilgilenen kişi ve kurumlar ile tek tek görüştü ’te katılımcılara Turkiye ve finas konularında ayrıntılı bilgi verdi. Gelen soruları yanıtladı.Her sene duzenli olarak yapılması pilanlanan bu kvk aktivitesinde NETUBA yine ev sahipliği yapacak.

Mustafa Koyuncu not : SAYIN Arkadaşlar Ben tesadüfen İşadamı Rahmi beyle Rotterdam’a gelmiştim tesadüfen katıldım. Başka basından arkadaşlar yoktu bende Haber yapıp doslarıma göndereyim diyerek gönderiyorum selamlar.

YeniVatanGazetesi.com 

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir