DünyaKim Kimdir

Metin Topuz Kimdir

Kumpasın beyni ABD konsolosluğundan!
17/25 Aralık kumpasında polislerle birlikte ortak hareket eden ’cünün ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli Metin Topuz olduğu ortaya çıktı. ’cü Topuz kumpasın kurulmasının yanı sıra ’cü polislerin Preet Bharara ile iletişimini de sağladı.

“17/25 Aralık kumpas” dosyasının belge ve bilgilerini ABD’de Savcı Prett Bharara’ya ulaştıran FETÖ’cü polis müdürlerinin köstebeği ve kumpasın beyin takımından olan isim belirlendi. Polis müdürlerinin ABD ile iletişimini sağlayan ve belgelerin Savcı Bharara’ya ulaştırılmasına aracı olan ismin ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz olduğu ortaya çıktı. Topuz, kullanıcısı 17 Aralık’ın mimarı FETÖ’cü , , , gibi isimlerle 2012-2014 yılları arasında çok sık telefonla görüşmede bulunduğu tespit edildi.

BHARARA’YA GÖNDERDİLER

Bu davanın iddianamesinde savcılık çok önemli bir detaya dikkat çekmişti. İddianameye göre, Rıza Sarraf’ı ABD’de tutuklanmasına ilişkin kumpas dosyasındaki bilgi ve belgelerin örgüt mensupları tarafından yurtdışına çıkarıldığı ve belgelerin ABD’de Trump tarafından görevden alınan davanın eski savcısı Preet Bharara ‘ya teslim edildiği’ belirtildi. 17 Aralık kumpasını hazırlayan polis müdürlerinin daha önce de ABD ile görüştükleri bilgisine yer verildi.

MİT TIR’LARINDA DA TEKMİL ALINMIŞTI

MİT TIR’ları kumpasında da olay yerinde olan sivil imamlardan Bayram Andaç ve Muharrem Gözüküçük’ün TIR’ların durdurulmasının ertesi gününde Amerikan Başkonsolosluğu ile konuşmaları tespit edildi. Bayram Andaç’ın ABD Büyükelçiliğini 20 Ocak’ta arayıp 48 saniye görüştüğü, yine aynı gün 46 saniyelik görüşme yaptığı, aynı günün akşamı ABD İstanbul Konsolosluğu’nu arayarak 36 saniye görüştüğü tespit edildi. Sivil imam Muharrem Gözüküçük’ün ise ABD elçiliğini 2 kez arayıp toplam 188 saniye konuştuğu tespit edildi.

TOPUZ, FETÖ’CÜLERLE SÜREKLİ İRTİBATTAYDI

17/25 Aralık kumpasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla İstanbul Cumuhuriyet Başsavclığı tarafından örgüt lideri Fetullah Gülen olduğu eski polis müdürleri Yakup Saygılı, Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç gibi 67 isim hakkında dava açılmıştı. Ayrıca Metin Topuz’un FETÖ’nün ByLock kullanıcısı üyeleriyle yoğun şekilde görüşmeleri tespit edildi.

BÜTÜN İHANETLERİN YOLU BURADAN GEÇTİ

FETÖ’nün Türkiye’ye karşı kurduğu kumpas ve ihanetlerin yolu hep ABD konsolosluğuna çıkıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin TSK imamı Adil Öksüz, MİT TIR’ları imamları ve son olarak 17/25 kumpası köstebeğinin ortak özellikleri ABD konsoloslukları bağlantıları olduğu görülüyor.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir