Dünya

KoçSistem'den yeni yayıncılık deneyimi

İSTANBUL (AA) – , tamamen kendi kaynaklarıyla geliştirdiği ve 10 yıldır İngiltere Premier League ve Almanya Bundesliga futbol kulüpleri stadyumlarına entegre ettiği uygulamaları ile taraftarlara sunulan izleme aktivitesine yeni bir boyut kazandırdı.

Şirket açıklamasına göre, taraftarlar artık kulüplerinin hazırladıkları tanıtım filmlerini, maç önü ve sonrasındaki röportajları tüm stadyuma dağılmış ve tek bir platformdan yönetilen ekranlardan takip ederek stadyumda daha fazla zaman geçiriyor. Diğer yandan sponsor firmaların tüketicilerle iletişime geçebilecekleri yeni dijital bir mecra yaratılarak kulüplerin reklam gelirlerinde önemli bir artış sağlanıyor.

Kazan-kazan ilişkisi temelinde devam eden bu etkileşim modeli ile doğru zamanda doğru kişilere mesajların dijital olarak kolayca aktarılabildiği ve dinamik, ilgi çekici içeriklerle deneyiminin bir üst boyuta taşındığı bu yurt dışı örneklere artık Türkiye’de de rastlamak mümkün.

Pixage teknolojisi sayesinde Galatasaray Türk Telekom Arena, LED ekranlar, perimeter board (saha kenarındaki elektronik panolar) ve dijital skorboard’lar aracılığı ile taraftarlara dijital bir deneyim sunan stadyuma dönüştü. Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da kurulan LED ekranlar ve asma video skorboard ile bir yandan maç ile ilgili canlı bilgiler aktarılırken, diğer yandan videolar ses sistemi ile entegre bir şekilde oynatılarak taraftarın oynanan oyunun bir parçası olması sağlanıyor.

Pixage ile yaşanan akıllı stadyum dönüşümü sayesinde taraftarlar farklı bir maç deneyimi yaşarken, kendilerine özel reklamlara maruz kaldıkları dijital mecra sayesinde kulüpler ilave reklam geliri sağlayabiliyor.

LCD, videowall, projeksiyon sistemleri, LED ekranlar, kiosk gibi farklı gösterim türlerini de destekleyen Pixage Sayısal Yayıncılık çözümünün öne çıkan avantajları; kolay içerik yönetimi, hedef kitleye göre özelleştirilebilen mesajlar, zengin medya içeriği, interaktif yayın yapabilme ve yönetim ve raporlama kolaylığı olarak sıralanıyor.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir