Özel Haber

Kazancı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Önderliğinde Türkmenler Birleşti (ÖZEL HABER)

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye Temsilcisi Dr. , Bağdat ziyaretleri ile ilgili basın açıklaması yaptı ve Önderliğindeki Türkmen heyeti ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Kazancı, İlk önce bu ziyaretin zamanlaması açısından bakıldığında çok önemli ve Türkmen halkının, etnik-mezhep temelinden uzak milli çıkarlarına hizmet eden bir zamanlama ziyareti olduğunu söyledi.

“Musul ve Talefer bağlamındaki Irak’ta DAİŞ ile mücadelenin önemli aşamalarına varıldığı bir dönemdeyiz” diyen Türkmen lider kadrosundan Dr. Hicran Kazancı sözlerini şöyle sürdürdü,”Telaferlilerin Telafer’e dönmeleri konusunda kendi aralarında yapılan uzlaşmanın perçimlenmesi, etnisite odaklı karanlık mihrakların mudahale planlarını suya düşürmek ve Türkmenler arasında birlik beraberliğin sağlanma açısında bu ziyaretin büyük katkısı olacaktır.

“TÜRKMEN TOPLUMUNUN ÇIKARI ÖN PLANDA”

Tabii, etnisite temelinden uzak Türkmen bireylerin değil toplumun çıkarlarını ön planda tutması ve Türkmen kimliğinin mudahafa edilmesi üzerinde yoğunlaşan bir girişimin Sayın Erdoğan önderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti tarafından yapılması bazı etnik ve mezhep tellalığı ve simsarlığını yapan kişleri rahatsız ederek, Türkmen toplumu nezdinde hiç bir itibar görmeyen söylemlerde söyleyebilirler. Bunları zaten hiç bir kıymeti harbiyesi yok.”

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKMEN DAVASINA BÜYÜK ÖNEM VERDİ”

Kazancı,”Daha önemlisi, dünyadaki mazlüm hakların yanında sürekli olan, dik duruşu ile, çıkar- menfaattan uzak ilkeli ve dürüst kişiliği ile tarihe geçen bir lider olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından böyle bir geniş Türkmen heyetinin kabulü, Türkmen davasına Türkiye Cumhuriyeti tarafından büyük ilgi ve önem verildiğininde bir göstergesidir.

Bağdat’taki görüşmelerim ile ilgili sadece şunu söyleyebilirim, Irak Türkmen Cephesinin bakası ile ilgili görüşmelerdir. Bunuda başardığım için çok mutluyum,” açıklamasında bulundu.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir