Dünya

İstanbul'daki terör saldırısına tepkiler

İSTANBUL (AA) – Beşiktaş, Fenerbahçe, Bursaspor, Kasımpaşa, Göztepe, Karşıyaka, Eskişehirspor, İnegölspor kulüplerinin taraftarları Beşiktaş’ta terör saldırısının yapıldığı Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek çiçek bıraktı.

Taraftarlar adına açıklama yapan Çarşı grubundan Ayhan Güner, yaşanan terör saldırısından dolayı çok çok üzgün olduklarını kaydetti.

Güner “Hepimiz şapkamızı önümüze alıp bir daha düşünelim. El ele, omuz omuza verip yeni bir sayfa açalım. Devlet yetkililerinden ricamız 622 sayılı yasadan kaynaklanan tüm cezaları kaldırılması. Bizler temiz bir sayfa açtık. Bundan sonra Türkiye’de tribünler farklı olacak, kardeşçe yaşayacağız.” diye konuştu.

– “Umarız bu son olur”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve partililer de saldırının olduğu noktaya gelerek karanfil bırakıp dua etti.

Aksakal, “Artık devletimiz, milletimiz her gün şehit haberiyle sarsılmasın. Umarız bu son olur. Bütün toplum ve bizleri yönetenler daha duyarlı davranırlar. Burada şehitlik mertebesine yükselen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bizlere bir daha bu acıları yaşatmasın.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ve çalışanları da Türk bayraklarıyla Maçka’dan saldırının yapıldığı noktaya yürüdü. Saldırı noktasına karanfil bırakan itfaiyeciler, şehitler için dua okuduktan sonra bölgeden ayrıldı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (), Ordu ve Sivas Dernekleri Konferderasyonu ve çeşitli liselerden öğrenciler de saldırının olduğu bölgeye gelerek çiçek bıraktı.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir