Avrupa

Hollanda Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi

Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitler için bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongre geçen dönemde yapılan çalışmalar hakkında hazırlanan gösterinin sunumu ile devam etti. Divan kurulu başkanlığına getirilen yönetiminde faaliyet ve muhasebe raporlarının okunması ve ibrasından sonra yeni teşkilat başkanı, yönetim kurulu, denetleme ve disiplin kurulu seçimlerine geçildi.

İki dönemdir teşkilat başkanlığı yapan yapmış olduğu konuşmasında bütün zorlukları ekibinin ve teşkilat mensuplarının katkılarıyla aştıklarını ve Dordrecht Ayasofya Teşkilatının daha da güzel yerlere geleceğinden şüphe etmediğini söyledi. : “Bundan sonra da her zaman teşkilatımın emrinde olacağımı belirtmek isterim. Arkadaşlarımızla beraber azimli çalışmalar neticesinde güzel çalışmalara imza attık. Başkan olarak hep belki ön saflarda göründük ama, asıl başarıya katkı sağlayanlar çalışma ekibimiz ve siz değerli gönüldaşlarımızdır.” Kongreye katılımcılardan helallik alan geçmiş dönemlerde görev almışlara ve ’e teşekkür plaketi takdim etti.

Uzun dönemdir Dordrecht Ayasofya teşkilatının muhasiplik görevini yürüten yapılan seçimler sonrası yeni dönem teşkilat başkanlığı görevini üstelenmiş oldu. Geçen dönemlerde yapılan aynı azimli çalışmaların devam edeceğini belirten Durkut konuşmasında var olan birlik ruhunun daha da pekiştirilmesini arzuladığını dile getirdi. : “Bu görevi bizlere teslim eden Vedat başkanımızla uzun dönem beraber çalıştık, kendisine teşkilatımız adına teşekkür ederim. Teşkilatımızda oturmuş olan çalışma sistemi bundan sonra da aynen devam edecektir. Hep beraber güzel günleri kucaklayacağız. Yeni almış olduğumuz arsanın borcunu inşallah en kısa zamanda kapatır ve arsanın üzerine layık olan bir yapıyı oturturuz. Uzun vadeli düşünerek çalışmalarımızı inşallah sürdüreceğiz.”

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ise gündeme dair konuşmasını gerçekleştirdi. Murat Gedik geçen dönemlerde görev alanlara teşekkür etti ve yeni teşkilat başkanı ve arkadaşlarına başarılar diledi.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir