Yazarlar

Erdoğan’dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve ABD’ye çok sert mesajlar

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

– (Yunanisyan Rum Yönetiminin adımları) Sanılmasın ki ’taki doğalgaz arama ve Ege’deki adacıklarla ilgili fırsatçı girişimler gözümüzden kaçıyor sanılmasın. ve Ege’de haddini aşanları yanlış hesap yağmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz.

– (ABD’nin PYD’ye ayırdığı 500 milyon dolarlık bütçesi) Müttefikimiz kalkıp da PYD’ye silah desteği yapma kararı alması herhalde bizim de aldığımız kararları etkilemektedir ve etkileyecektir. Şununu iyi bilinmesi lazım Türkiye bir çadır devleti değildir. Bir ölür bin diriliriz.

– NATO kurallarına biz nasıl uyuyorsak ABD de uymak zorundadır. NATO eşittir ABD değildir!

– (ABD’den yapılacak ziyaretler) Şimdi gelecekler, konuşacağız. Bu işler hakka hukuka uygun bir şekilde yürümek zorundadır. Eğer yürümezse bunun adı müttefiklik olmaz.

– (ABD’li komutanın Türkiye’ye karşılık veririz sözleri) Bizi vururlarsa karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yemedikleri de açık.

– Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız yoktur… Kimsenin bizi çevremizdeki toplumlar gibi dünyanın dört bir tarafına savurmasına izin vermeyeceğiz. Bizim gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek en büyük şereftir

ayrıntılar geliyor…

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir