Dünya

Basketbolda maçın ardından

BALIKESİR (AA) – Spor Toto Süper Ligi’nin 11. haftasında sahasında Muratbey Uşak’a uzatma sonucu 78-75 mağlup olan ’in başantrenörü Hakan Demir, aleyhlerine verilen bir kararla maçı kaybettiklerini savundu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Demir, son dakikalarda hatalı bir kararın verildiğini savunarak, bu yüzden maçı ikinci uzatmaya götüremediklerini belirtti.

Maçın büyük bölümününe bakıldığında galibiyeti hak eden tarafın kendileri olduğunu dile getiren Demir, şöyle konuştu:

“Bu maçın hak edeninin biz olduğunu düşünüyorum. Kısa bir dönemde ritmimizi kaybettik, öne geçtiler. Daha sonra oyunu dengeleyip normal sürede oyunu kazanacak dengeye geldik. Uzatmada da tekrar kafa kafaya gelip ikinci uzatmaya gitmesi gereken maçı maalesef yanlış bir kararla kaybettik. Bundan sonraki maçlara bakacağız.”

 

– Muratbey Uşak cephesi

 

Muratbey Uşak Başantrenörü Ozan Bulkaz da ligin seviyesine göre olmayacak hatalar yaptıklarını belirtti.

Maçı kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren Bulkaz, şunları kaydetti:

“Kim kaybetse bunları yaşayacaktı. Normal sürenin bitiminde biz yaşadık. Uzatmalarda Best Balıkesir yaşadı. Kolay değil oyuncularımın ve bizlerin yaşadığı psikoloji. Bu gelgitlerle ligi bitirmek kolay değil, çünkü oyuncular bu bölümde çok hata yaptılar. Şu anda istatistik konuşmak istemiyorum ama Spor Toto Basketbol Süper Ligi seviyesinde yapılmaması gereken hatalar oyunu buraya getirdi. Netice itibarıyla çok ihtiyacımız olan bu maçı kazandığımız için mutluyuz. Best Balıkesir’i tebrik ediyorum, bulunduğu yeri hak etmiyor.”

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir