AvrupaFlaş

Alman polisi bir Türk’ü evinde öldürdü

’de , hakkında tutuklama kararı olan ’u evinde öldürdü. Sabah Avrupa da yer alan habere göre, Paksoy’un silahsız olduğu halde vurulması tepki yarattı

’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne bağlı Wuppertal kentinde polis, evini bastığı Hamit Paksoy’u (44) vurup öldürdü. Cuma günü öğlen saatlerinde Ophoffer sokağı üzerinde bulunan eve baskın yapan yaklaşık 30 polis, evin kapısını kırarak içeri girdi. Silahsız olan Paksoy, polis kurşunlarının hedefi olarak can verdi. Olay sırasında Paksoy’un eşi ve çocuklarının evde olmadığı öğrenildi.

AİLELER KORKU İÇİNDE
Paksoy’u öldüren polisler Wuppertal Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olduğu için, olayı inceleme görevini Essen Emniyet Müdürlüğü üstlendi. Polis olay ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, cinayete kurban giden Paksoy’un evine tutuklama amacı ile gidildiği ileri sürülüyor. Altı ailenin oturduğu binada yaşayan üç Türk aile, olaya şahit olduklarını ifade ederek, korku ve tedirginliklerini dile getirdi.

POLİS SUSUYOR
Gündüz vakti onlarca polisin eve baskın düzenlediğini ve çok korktuklarını belirten aileler, saatlerce eve giriş ve çıkışların kontrollü olarak yapıldığını anlattı. Osmanen Germania isimli motosikletliler grubu üyesi olduğu belirtilen Hamit Paksoy’un neden tutuklanmak istediği ve hangi koşullarda öldüğü konusunda polis bilgi vermiyor. Grup uzun süredir Alman basınında hedef gösteriliyor.

CUMA NAMAZINA GİDECEKTİ
Olay, apartmanın üçüncü katında bulunan dairede meydana geldi. Hamit Paksoy’un baskın esnasında cuma namazına gitmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Etiketler
Devamını Oku »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir