HDP Genel Başkan Yardımcısı Tuğluk:

15.12.2016 16:31

– “Genel Kurul’daki çalışmalarımız elbette devam edecek. Bizi halk oraya gönderdi”

HDP Genel Başkan Yardımcısı Tuğluk:

ANKARA (AA) – Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, partinin TBMM Genel Kurulu’ndaki çalışmalarının devam edeceğini belirterek, “Bizi halk oraya gönderdi.” dedi.

Tuğluk, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gözaltına alınan ve tutuklanan partililerle ilgili açıklama yaptı.

Bir gazetecinin, tutuklanan HDP milletvekillerini hatırlatarak, “TBMM Genel Kurulu’ndaki çalışmalarınızı sürdürme kararınız devam ediyor mu?” sorusu üzerine Tuğluk, tutuklu vekillere yönelik tutumu kınadığını bildirdi.

“Çalışmalarımız elbette devam edecek. Bizi halk oraya gönderdi. Bize oy veren halkımızın, bileşenlerimizin ve demokratik kamuoyunun bizden isteği o mevzide mücadele edilmesi yönünde oldu.” diyen Tuğluk, demokratik siyasette ısrar edeceklerini kaydetti.

HDP’nin, İstanbul’daki terör saldırısının ardından Meclis’te grubu bulunan partilerin hazırladığı ortak metni, bazı kelimeler nedeniyle imzalamadığı yönündeki söylemlerin hatırlatılması üzerine de Tuğluk, “Bazı hususlarda ortaklaşılmamasıyla ilgili bir durum. Orada zannedersem bazı detaylarda anlaşamamakla ilgili bir sonuç oldu.” dedi.

Tuğluk, konuyla ilgili tutumlarını kamuoyuyla paylaştıklarını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dünkü görüşmesine ilişkin soruya da Tuğluk, “6 milyon oy almış bir parti, bunun dışında tutularak, görüşmeler yapılıyor. Bu bir demokrasi ayıbıdır.” yanıtını verdi.

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.